Mgr Sylwia Leszczyńska

Sylwia Leszczyńska

Mgr Sylwia Leszczyńska
specjalizacja: dietetyka

O mnie

Sylwia Leszczyńska
mgr dietetyki klinicznej, psychodietetyk, certyfikowany europejski specjalista leczenia otyłości (cert. SCOPE), redaktor prowadząca specjalistycznego czasopisma dla dietetyków i profesjonalistów żywienia „Współczesna dietetyka”.

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Członek Polskiego Towarzystwa Dietetyki oraz Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością. Specjalista w zakresie leczenia otyłości oraz dietoterapii chorób dzieci i dorosłych oraz zaburzeń odżywiania. Obecnie pracuje w Szpitalu Mazowia z pacjentami z nadwagą, otyłością, chorobami dietozależnymi, z kobietami w ciąży i karmiącymi, z pacjentami z niepłodnością i zaburzeniami płodności, prowadzi skuteczną dietoterapię chorób dziecięcych, celiakii, cukrzycy. Z zaangażowaniem stosuje leczenie dietetyczne w oparciu o najnowsze badania naukowe i dotychczasowe doświadczenie, co przekłada się na trwałe efekty.

Doświadczenie zdobywała między innymi w Europejskim Centrum Leczenia Otyłości Dzieci i Dorosłych oraz podczas pracy z pacjentami w Klinice Gastroenterologii i Chorób Przemiany Materii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, na Oddziale Chorób Wewnętrznych Diabetologii i Nefrologii w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA, w Samodzielnym Publicznym Dziecięcym Szpitalu Klinicznym (na Oddziale Gastroenterologicznym) oraz w Instytucie – Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka.

Wykładowca, uczestniczka licznych kongresów dotyczących żywienia klinicznego i chorób metabolicznych. Prowadzi szkolenia z zakresu dietetyki, opiekun praktyk i staży studenckich. Współautorka skryptu dydaktycznego z zakresu immunologii i żywienia dla studentów WUM, współautorka książki z „Encyklopedia seniora. Profilaktyka. Leczenie. Aktywność. Prawo”, współpraca i konsultacja merytoryczna książki „Sztuka dobrego życia”, „Klub 50+” i „Nadzieja na nowe życie” z zakresu zdrowego żywienia i leczenia za pomocą diety, autorka publikacji naukowych i popularnonaukowych, gość panelów dot. zdrowia IV i V Kongresu Kobiet, wykładowca m.in. na Międzynarodowych Dniach Płodności, ekspert w kampaniach edukacyjnych, programach tv ( „Sztuka życia”, „Miasto kobiet”, „Pytanie na Śniadanie”, „DD TVN” i in.) i radiowych.


Kiedy skorzystać z pomocy dietetyka?
Nadwaga
Otyłość
Niedowaga
Cukrzyca
Podwyższony cholesterol
Miażdżyca
Celiakia
Alergia pokarmowa
Niedobór witamin
Stres
Zaburzenia odporności
Kamica nerkowa i stan po usunięciu kamieni
Dna moczanowa
Nadciśnienie tętnicze
Zaburzenia koncentracji
Choroby układu pokarmowego
Niedokrwistość
Planowanie ciąży
Niepłodność i zaburzenia płodności
Ciąża
Karmienie piersią
Jesteś sportowcem
Jesteś wegetarianinem
Chcesz zadbać o prawidłowy rozwój swojego dziecka
Chcesz zapobiec chorobom związanym z nieodpowiednim sposobem żywienia
Chcesz zmienić nawyki żywieniowe i cieszyć się dobrym samopoczuciem!

Moje usługi dostępne w portalu

wiadomość e-mail
40,00 zł

Możesz mi wysłać wiadomość z opisem problemu medycznego. Dołącz wyniki badań. Odpowiem Ci w przeciągu 48 godzin!

czat tekstowy
60,00 zł

Możemy się umówić określonego dnia na rozmowę za pośrednictwem czatu tekstowego. Na bieżąco rozwieję Twoje wątpliwości.

rozmowa audio
80,00 zł

Czat to za mało? Nic nie stoi na przeszkodzie abyśmy mogli się dodatkowo słyszeć. Na pewno będzie Ci wygodniej.

rozmowa video
90,00 zł

Jeśli zdecydujesz się na tą formę kontaktu będziemy się widzieli oraz słyszeli. Rozmowa niemalże jak w gabinecie!

Pytam doktora poprzez wiadomość e-mail

Napisz do mnie już teraz

Chcesz zadać pytanie/-a dotyczące problemu medycznego? Chętnie Ci pomogę. Wyślij mi wiadomość z dokładnym opisem. Będziesz mógł dołączyć również zdjęcie z wynikiem badań. Na Twoją wiadomość postaram się odpowiedzieć jak najszybciej (możliwe, że jeszcze dzisiaj!). Odpowiedź otrzymasz do 19.10.2019. Serdecznie zapraszam.

wiadomość e-mail

Rozmowy za pomocą komunikatora - kilka najbliższych wolnych terminów

brak pasującego Ci terminu? zobacz pełny formularz